08.08.18 Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną

Wakacyjne wieczory z dobrym kinem z Wysp Brytyjskich na Łące Kany

Letnia  odsłona cyklu Wieczorów Filmu Europejskiego z OFFicyną przeniesie nas w intymny świat mieszkańców Wysp Brytyjskich. Pod gwiazdami w każdą środę lipca i sierpnia na Łące Kany będziemy mogli obejrzeć najciekawsze propozycje angielskiej i irlandzkiej kinematografii z ostatnich lat. Wśród prezentowanych filmów zobaczymy produkcje m.in. nominowane do Oscara oraz zdobywców Irlandzkiej Nagrody Filmowej i Telewizyjnej. Oprócz tego z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości dodajemy mały polski akcent. W pierwszą środę lipca i sierpnia zapraszamy na selekcję niezależnych krótkich metraży oraz klasyków polskiego kina. Projekcje połączone będą z dyskusjami, moderowanymi przez Małgorzatę Frymus, dziennikarkę Radia Szczecin i dr. Damiana Romaniaka, krytyka filmowego i filmoznawcę. Wstęp wolny.

 

Środa 8  sierpnia, godz. 22:20
„Piękny drań”

reż. John Butler, 95 min., dramat, Irlandia, 2016


Co się stanie, jeśli w jednym pokoju umieścimy sportową gwiazdę i outsidera? Na pewno wiele nietuzinkowych historii. W filmie „Piękny drań” spotkamy się także z budowaniem relacji dwóch odmiennych charakterów. Co z tego wyniknie?

Projekcję poprzedzi niesamowity koncert solowy KARI - utalentowanej polskiej wokalistki od lat mieszkającej w Wielkiej Brytanii. Koncert na Łące Kany rozpocznie się o godzinie 20:00. Naładujcie się pozytywną polsko-brytyjską energią przed projekcją filmu z Irlandii. Na muzyczno-filmowe wydarzenia obowiązuje wstęp wolny! Szczegóły koncertu KARI w wydarzeniu fb.
 

Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja na temat prezentowanych filmów.

Małgorzata Frymus - absolwentka łódzkiej PWSFTViT. Wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziennikarka i publicystka Radia Szczecin, autorka programów i reportaży telewizyjnych. Reżyserka i producentka filmowa, laureatka nagrody Angel Peace Award na festiwalu filmowym w Monako.

dr Damian Romaniak - filmoznawca, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, animator kultury filmowej, krytyk filmowy, publicysta, wykładowca. Gospodarz cyklu „Kino Konesera” w szczecińskich multipleksach Helios. Współpracuje z Onet.Film oraz portalem Horror Online. Obecnie jest współgospodarzem DKF-u Konfrontacje w Akademii Sztuki w Szczecinie.


Wszystkie projekcje odbędą się na Łące Kany lub w razie brzydkiej pogody w Piwnicy Kany, pl. Św. Piotra i Pawła 4/5 w Szczecinie, w każdą środę od 4 do 25 lipca oraz od 1, 22 i 29 sierpnia o godzinie 22:00. Pokaz 8 sierpnia odbędzie się o godzinie 22:20. Wstęp wolny.Projekt jest dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.
 
Partnerzy: Piwnica Kany,  Ośrodek Teatralny Kana, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie.

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna

 

dodane:: 2018-08-02