16.05.17 Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną

Niepokorne kino Studia Munka vol. 1

 

Wtorek 16 maja, godz. 17:00


 

NDR” reż. Grzegorz Dębowski
fabuła, rok 2016


Burzliwa i pełna przemocy historia Kamila. By wyłudzić pieniądze z ubezpieczenia trzeba wypatrzyć "jelenia“, wykorzystać jego błąd i wystawić się na kolizję. Kamil jest w tym mistrzem, ale problem zaczyna się, kiedy wypadek trzeba zainscenizować, bo prosi o to zadłużony brat.
Laureat nagrody specjalnej Multimedia Polska na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

 

„Chryzantemy” reż. Magdalena Zambrzycka
fabuła, rok 2015


Bohaterką filmu jest młoda absolwentka studiów, która w wyniku braku perspektyw zmuszona jest powrócić do rodzinnego domu. Kinga ma duże trudności z ponownym przystosowaniem się do wspólnego życia z rodziną do czego dochodzą, z pozoru niewielkiej problemy finansowe.
Debiut filmowy reżyserki prezentowany w zeszłym roku na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

 

„Limbo” reż. Jacek Piotrowicz
animacja, rok 2016


Abstrakcyjna i niesamowita opowieść  o  świecie zdominowanym przez fabryki. W wielkiej chłodni podczas burzy z wyładowaniami dwa kawałki mięsa pod wpływem elektryczności odrywają się od macierzystej tuszy i przeradzają się w świadome istoty, a następnie podejmują wspólną ucieczkę z fabryki.
Film znalazł się w oficjalnej selekcji tegorocznej edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.

 

„Debiut” reż. Katarzyna Kijek
animacja, rok 2016


Nieudany scenariusz coraz bardziej zawłaszcza sobie autora, który nieoczekiwanie znajduje się w centrum kreowanych przez siebie wydarzeń. (Auto)ironiczna próba zmierzenia się z tzw. syndromem pierwszego filmu, czyli nieodpartą chęcią zawarcia w swojej debiutanckiej pracy wszystkich ważnych treści.
Film zdobył nagrodę FICC "Don Kichot" na festiwalu Febiofest.


Dyskusję na temat nowych sylwetek i tematów w polskim kinie fabularnym poprowadzi dr Damian Romaniak.

 

Projekcja odbędzie się w budynku Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3 w Szczecinie we wtorek  16 maja o godzinie 17:00.

WSTĘP WOLNY


Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Partnerzy: Uniwersytet Szczeciński, Biblioteka Międzywydziałowa Uniwersytetu Szczecińskiego; Studio Munka; Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych; Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna.

dodane:: 2017-05-10