NOWA AMERIKA 2013 (spotkanie promocyjne) - 12.12.2012 - Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego

Sieć współpracy polskich i niemieckich organizacji pozarządowych Nowa Amerika wydała dwujęzyczny kalendarz pogranicza na rok 2013. Oprócz klasycznych funkcji podręcznego kalendarza, do którego można nanosić własne terminy, wydawnictwo jest także kompendium wiedzy o regionie przygranicznym, organizacjach i instytucjach kultury tutaj działających oraz o konkretnych imprezach zaplanowanych na 2013 rok. Znaleźć w nim można nawet polskie i niemieckie przepisy kulinarne. Wierzymy, że kalendarz pomoże Państwu wytyczyć indywidualny, interesujący szlak przez czas i przestrzeń Nowej Ameriki. Kalendarz będzie rozprowadzany w regionie przygranicznym bezpłatnie wśród wszystkich zainteresowanych.

Dodatkiem do kalendarza jest broszura prezentująca program nowo powołanego Uniwersytätu Nowej Ameriki, który ma swą główną siedzibę w Collegium Polonicum w Słubicach, ale jego bogaty program realizowany będzie na terenie całego polsko-niemieckiego pogranicza. W 2013 roku w programie znajdą się między innymi: szkolenie dotyczące pozyskiwania dotacji na projekty realizowane przez organizacje pozarządowe, seminarium dla nauczycieli na temat niekonwencjonalnych metod w nauczaniu języka sąsiada, warsztaty dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą dotyczące atrakcyjnych metod poznawania historii regionu, a także dalsze warsztaty, liczne wykłady, wystawy, konkursy i festiwale kultury.

W związku z publikacją oraz innymi projektami Nowej Ameriki serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie promocyjno-informacyjne w środę 12.12.2012 o godz. 17.15 w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

dodane:: 2012-12-12