Wieczory filmowe z Officyną 2020

 

Wieczory Filmowe z OFFicyną WRACAJĄ!


Spotykamy się W KAŻDĄ ŚRODĘ o godz. 18.00 w kinie INKU Szczeciński Inkubator Kultury - czas do kina! 


A już w najbliższą środę 22.01.2020 godz. 18.00.....

Jeden z najsłynniejszych dramatów filmowych lat 90. w reżyserii Jonathana Demme’a, twórcy „Milczenia owiec”. Opowieść o świetnie zapowiadającym się prawniku, który zostaje z dnia na dzień zwolniony z pracy za brak kompetencji. Nie jest to jednak prawdziwa przyczyna rozwiązania umowy. Pracodawcom przeszkadza fakt, że Andy jest gejem chorym na AIDS. Jego obrony podejmuje się błyskotliwy adwokat, który posiada wiele uprzedzeń wobec homoseksualistów, ale ma świadomość, iż nie chodzi tu tylko o krzywdę jednego człowieka, lecz o cały chory system. W tym obrazie świetne kreacje stworzyli Tom Hanks (Oscar), Denzel Washington i Antonio Banderas. Z filmu pochodzi słynna, nagrodzona Oscarem piosenka „Streets of Philadelphia” w wykonaniu Bruce’a Springsteena.

Z kolei 29.01.2020 (środa) godz. 18.00 .....

Bez wątpienia to najsłynniejszy i szeroko dyskutowany film 2005 roku. Jest to ekranizacja krótkiego opowiadania Annie E. Proulx dokonana przez mistrza Anga Lee. Dwóch głównych bohaterów, Ennis Del Mar i Jack Twis, poznaje się pamiętnego lata 1963 roku, kiedy obaj zostają zatrudnieni do wypasu owiec na zboczach majestatycznej góry Brokeback. Niespodziewanie między protagonistami rodzi się głębokie uczucie, które odciśnie silne piętno na ich późniejszym życiu. Niezapomniane role stworzyli nieżyjący już Heath Ledger oraz Jake Gyllenhaal. Ten nietuzinkowy melodramat zdobył 8 nominacji do Oscara, co przekuło się w 3 statuetki za „reżyserię”, „zdjęcia” oraz „scenariusz adaptowany”.

 

Oscarowe Wieczory Filmowe z Officyną 
Aktualnie w lutym w kinie INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury.
 
Już w najbliższą środę 05.02.2020 o godz. 18.00...
Młoda kobieta zostaje brutalnie zgwałcona w podrzędnym barze i chce walczyć o sprawiedliwość. Pomaga jej błyskotliwa pani prokurator, która wytacza proces nie tylko sprawcom przestępstwa, ale także milczącym świadkom. Świetne kreacje stworzyły Jodie Foster i Kelly McGillis. Oscar dla Jodie Foster w kategorii „najlepsza aktorka pierwszoplanowa”.
 
Następnie w środę 12.02.2020 o godz. 18.00... 
Wstrząsająca i oparta na faktach historia Alieen Wuornos, prostytutki i seryjnej morderczyni mężczyzn, która została skazana na karę śmierci (wyrok wykonano w 2002 roku). Film świetnie sprawdza się jako biografia i mroczny kryminał. W roli głównej rewelacyjna Charlize Theron. Aktorka otrzymała zasłużonego Oscara.
 
Z kolei 19.02.2020  o godz. 18.00... 
Dramat biograficzny o życiu genialnego matematyka, Johna Nasha, który chce opracować rewolucyjną teorię i zmaga się z postępującą schizofrenią. Jednak nie jest to film wyłącznie o chorobie, ale również o sile miłości. Obraz Rona Howarda z wybitną kreacją Russella Crowe’a zdobył cztery Oscary (za „najlepszy film”, „reżyserię”, „scenariusz adaptowany” oraz „najlepszą aktorkę drugoplanową”).
 
26.02.2020 (środa) godz. 18.00 „Cinema Paradiso”
Ten film to przepiękny hołd złożony kinu i sztuce filmowej. Głównym bohaterem jest młody chłopiec o wdzięcznym imieniu Toto, który cały swój wolny czas spędza w kinie. Rezolutny protagonista zaprzyjaźnia się z operatorem Alfredo. Obraz wyreżyserował Giuseppe Tornatore. Oscar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

 

Wieczory Filmowe z OFFicyną
Kino australijskie

Każda środa godzina 18:00

Kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury
al Wojska Polskiego 90. Wstęp wolny.


W marcu serdecznie zapraszamy na pokazy Kina australijskiego. Pokażemy filmy, które m.in rozsławiły kultowe nazwiska światowego kina.

11.03.2020 (środa) godz. 18:00

Ten nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach film odkrył przyszłą gwiazdę światowego kina, Russela Crowe’a. Geoffrey Wright stworzył mocny, porażający obraz o neonazistowskim gangu skinheadów. Przywódcą grupy jest fanatyk Hando, święcie wierzący o wyższości białej rasy. Wkrótce dochodzi do brutalnej ulicznej konfrontacji z Wietnamczykami.


18.03.2020 (środa) godz. 18:00

Jeden z najsłynniejszych filmów o I wojnie światowej z wybitną rolą mało jeszcze znanego Mela Gibsona. Obraz przedstawia historię dwóch młodych i niewinnych Australijczyków, którzy postanawiają zaciągnąć się do wojska. Obaj biorą udział w krwawej i ostatecznie przegranej bitwie pod Gallipoli. Atutem filmu są przepiękne zdjęcia i klimatyczna muzyka autorstwa Briana Maya i Jeana Michela-Jarre’a.


25.03.2020 (środa) godz. 18:00

Znakomity, futurystyczny thriller, który dla Mela Gibsona stał się przepustką do światowego kina. Akcja dzieje się w mrocznej, niedalekiej przyszłości, gdzie gangi motocyklowe sieją spustoszenie i chaos. George Miller stworzył wizjonerski obraz, w którym ludzkość stoi na krawędzi globalnej zagłady. Do historii kina przeszły niesamowite sekwencje pościgów motocyklowych i jakże wyrazista poetyka szosy.


Projekcje odbywają się w każdą środę marca o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny