Wieczory filmowe z OFFicyną'21

 

Wieczory Filmowe z OFFicyną: „Polskie Debiuty”

Od stycznia Stowarzyszenie OFFicyna kontynuuje Wieczory Filmowe z OFFicyną w sieci.  

NA CZYM TO POLEGA?

Co tydzień w środę o 18:00 na fanpage'u OFFicyny na Facebooku pojawi się streaming live Wieczorów Filmowych z OFFicyną, pod którym będzie można zostawiać komentarze. Natomiast parę dni wcześniej zostanie opublikowany w poście link z filmem, o którym będziemy rozmawiać w środę.

“Wieczory Filmowe z OFFicyną” to projekcje światowego kina, często już zapomnianych wybitnych dzieł uznanych reżyserów, jak i współczesne, porywające obrazy najciekawszych gwiazd młodego pokolenia. Projekcjom towarzyszą rozmowy o filmach, kinie, kulturze i świecie. Dyskusje prowadzą Małgorzata Frymus – reżyserka filmowa, dziennikarka i publicystka Radia Szczecin oraz dr Damian Romaniak – filmoznawca, literaturoznawca, krytyk filmowy i publicysta.
OFFicyna od początku istnienia jest realizuje cykle dyskusyjnych spotkań filmowych, wcześniej pod nazwami OFFilm, KinoOFF czy Musikino, a od 2016 roku jako “Wieczory Filmowe z OFFicyną”.
Zapraszamy!

Projekt Wieczory Filmowe z OFFIcyną dofinansowano ze środków Gminy Miasta Szczecin
Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna

HARMONOGRAM PROJEKCJI

Wieczory Filmowe z OFFicyną: „Zmysłowość w kinie”
 
3.02.21 (środa godz. 18:00) (1999)
reż. Vadim Jean

 
Nieuleczalnie chora Sarah powraca do rodzinnego domu. Kobieta przed śmiercią chce zrealizować kilka marzeń. O pomoc prosi byłego ukochanego. Okazuje się, że młodzieńcze uczucia nie wygasły.10.02.21 (środa godz. 18:00) (1988)
reż. Krzysztof Kieślowski
 
Młody chłopak zakochuje się w starszej od siebie sąsiadce. Po pewnym czasie zaczyna podglądać jej miłosne podboje z mężczyznami, których, w późniejszym okresie nie będzie mógł znieść. Któregoś dnia postanawia zapukać do jej drzwi...

 
17.02.21 (środa godz. 18:00) (1975) 
reż.  Walerian Borowczyk

 
Kontrowersyjny film erotyczny na podstawie powieści, która stała się ponad 100 lat temu skandalem literackim epoki.


24.02.21 (środa godz. 18:00)  (1983)
reż. Lewis Gilbert
 
Młoda kobieta, pracująca jako fryzjerka postanawia wrócić do szkoły, zdobyć lepsze wykształcenie, podnieść jakość swojego bezbarwnego życia. Spotyka na swojej drodze znanego i cenionego profesora, z którym prowadzi długie dyskusje, stopniowo uświadamiając sobie swoją wartość. Czy wyjdzie poza rolę kury domowej? Czy między nią a profesorem nawiąże się nić porozumienia?

-------------------------------------------------------------------------------------------
 
13.01.2021 (środa godz. 18:00)
reż. Filip Bajon
 
Władysław Góralewicz, były mistrz świata zapasów w stylu francuskim i wolnoamerykańskim przekazuje operze swą imponującą kolekcję nagród. Udziela wywiadu i wspomina własne życie młodego, galicyjskiego wieśniaka.

 
20.01.2021 (środa godz. 18:00)
reż. Wojciech Marczewski

 
Jeden z ważniejszych debiutów w powojennym kinie polskim. Początek XX w. Mikołaj Srebrny mieszka wraz z ojcem, matką i nauczycielem w miejscowości Poręba Murowana. Kiedy chłopiec rozpoczyna naukę w gimnazjum, rodzice postanawiają umieścić go u krewnych. Mikołaj nie czuje się tu szczęśliwy. Wuj często urządza pijackie awantury, a w szkole nauczyciele znęcają się nad bezbronnymi uczniami. Po śmierci ojca chłopiec wraz z matką zamieszkuje u babci. Zaczyna trudny okres dojrzewania.


 
27.01.2021 (środa godz. 18:00)
reż. Janusz Majewski

Polski film grozy. Akcja dzieje się na Żmudzi, kiedy to Pastor Wittembach jedzie tam w celu prowadzenia badań naukowych. Trafia do pałacu hrabiego Michała Szemiota, w którym poznaje mroczne tajemnice rodziny.

 


(Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin)