Pracownie filmowe "Scenariusz na życie'19

Pracownie filmowe „Scenariusz na życie”

Kwiecień

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa o naszym kolejnym projekcie Pracownie filmowe „Scenariusz na życie”, w ramach którego przeprowadzimy blisko 120 spotkań filmowych i filmowo-terapeutycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych w pięciu miastach województwa zachodniopomorskiego – Szczecinie, Stargardzie, Goleniowie, Stepnicy i Ryszewku. W kwietniu zawitamy do świetlicy środowiskowej Caritas Nasza Pasterzówka z warsztatami filmowo-terapeutycznymi, a podopiecznych Krajowego Towarzystwo Autyzmu zapraszamy na trening umiejętności społecznych, który będzie miał miejsce w przestrzeni Galerii Tworzę w szczecińskich 13 Muzach.


Maj

Kolejna, majowa odsłona Pracowni filmowych. Poszerzamy ofertę naszych działań w ramach projektu. Znów odwiedzimy Naszą Pasterzówkę, w której oprócz warsztatów filmowo-terapeutycznych odbędą się także warsztaty animacji poklatkowej. Odwiedzimy również kolejną świetlicę Caritasu – Świętą Rodzinę, w której będą miały miejsce znane już wszystkim warsztaty filmowo-terapeutyczne. Odbiorcą działań w ramach projektu będzie w maju również Krajowe Towarzystwo Autyzmu, dla podopiecznych którego w przestrzeni zaprzyjaźnionej z nami galerii Tworzę się odbędzie się trening umiejętności społecznych. Ponadto dla rodziców dzieci z autyzmem zaplanowaliśmy dyskusyjny klub filmowy w przestrzeni Szczecińskiego Inkubatora Kultury. O filmie dyskutować będziemy również w Schronisku dla bezdomnych mężczyzn Caritas przy ulicy Nehringa w Szczecinie, a Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ryszewku przeprowadzi filmowe lekcje kultury.


Czerwiec

Czerwiec, kolejny miesiąc, a zatem ciąg dalszy naszych działań filmowych i filmowo-terapeutycznych. Jesteśmy już stałymi bywalcami w Naszej Pasterzówce, gdzie oprócz znanych już warsztatów filmowo-terapeutycznych oraz warsztatów animacji poklatkowej nowa odsłona działań w ramach naszego projektu - warsztaty storyboard. Ponadto kontynuujemy warsztaty filmowo-terapeutyczne w Świętej Rodzinie, a z warsztatami animacji poklatkowej trafimy do podopiecznych Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Ryszewko kontynuować będzie edukację filmową, przeprowadzając kolejne filmowe lekcje kultury.


Lipiec

Lipcowa odsłona naszego projektu. Tym razem z filmem i działaniami okołofilmowymi trafimy na onkologię dziecięcą Kliniki Świętego Mikołaja w SPSK 1 przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Dla dzieci znajdujących się na dwóch oddziałach tamtejszej kliniki planujemy przeprowadzić warsztaty terapii kukiełkowej oraz filmowe warsztaty animacji poklatkowej. Ponadto odwiedzimy dobrze nam już znaną Świętą Rodzinę z warsztatami storyboard, warsztatami animacji poklatkowej oraz warsztatami filmowo-terapeutycznymi. O filmie dyskutujemy z podopiecznymi Schroniska dla bezdomnych na ulicy Nehringa w Szczecinie, z którymi Krzysztof Kuźnicki z zaprzyjaźnionego z nami Stowarzyszenia Kamera przeprowadzi również warsztaty filmowe.


Sierpień

Lato w pełni, w polskich kinach okres ogórkowy, ale nie u nas. O ambitnym, niemainstreamowym filmie dokumentalnym przekraczającym granice gatunku dyskutujemy z mieszkańcami Schroniska dla bezdomnych na ulicy Nehringa w Szczecinie, działamy również wakacyjnie w Świętej Rodzinie, gdzie przeprowadzamy warsztaty filmowo-terapeutyczne.
Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.


Wrzesień

Po wakacjach powracamy z edukacją filmową do młodzieży w Ryszewku. Rozpoczynamy również działania w Miejskim Ośrodku Kultury w Stepnicy, gdzie poprowadzimy pracownie filmowe dla dzieci i młodzieży oraz Filmowe popołudnie dla Seniora. Naszymi stałymi odbiorcami są już mieszkańcy Schroniska dla bezdomnych mężczyzn przy ulicy Nehringa w Szczecinie, z którymi dyskutujemy o ambitnym kinie.
Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

 

Październik

Już październik, kolejny miesiąc naszych filmowych i warsztatowych działań. Tym razem zawitamy do trzeciej już świetlicy środowiskowej Caritas przy ulicy Barnima z popołudniowymi pokazami filmowymi – podwieczorkami w szortach, a także z warsztatami animacji poklatkowej. Kontynuujemy nasze filmowe działania w Miejskim Ośrodku Kultury w Stepnicy, gdzie odbędzie się kolejne Filmowe popołudnie dla Seniora, oraz w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ryszewku gdzie będą mieć miejsce kolejne filmowe lekcje kultury.


Listopad

Listopad, za oknem plucha ale mamy na nią antidotum. Są nim dyskusje o dobrym dokumencie przekraczającym granice gatunku, jakie będą mieć miejsce w Zakładzie Karnym w Goleniowie oraz w Schronisku dla bezdomnych przy ulicy Nehringa, gdzie z filmem zagościliśmy już na dobre. Ponadto zapraszamy dzieci ze świetlicy środowiskowej Caritasu przy ulicy Barnima na warsztaty storyboard oraz warsztaty animacji poklatkowej. Pracownie filmowe działają również w Stepnicy, gdzie tym razem pracownia filmowa otwiera swe podwoje dla dorosłych, których zapraszamy również na filmowe popołudnia oraz w Ryszewku, gdzie filmowo edukujemy tamtejszą młodzież. 


Grudzień

Grudniowa odsłona Pracowni filmowych jest już ostatnią w tym roku, a nam z przykrością przyjdzie się pożegnać z odbiorcami naszych działań. W tym miesiącu dzieci ze świetlicy przy ulicy Barnima zapraszamy na warsztaty animacji poklatkowej oraz filmowe lekcje kultury. O filmie dyskutować będziemy w trzech schroniskach dla osób bezdomnych – na Nehringa, gdzie jesteśmy już stałymi bywalcami, a także w Szczecinie-Płoni, w schronisku dla bezdomnych kobiet, oraz w Schronisku dla bezdomnych w Stargardzie. Dla penitencjariuszy Zakładu karnego w Goleniowie przygotowaliśmy warsztaty filmowo-terapeutyczne Życie Twój scenariusz oraz Reżyseria osobowości. Ponadto powracamy do Krajowego Towarzystwa Autyzmu, gdzie warsztaty animacji poklatkowej przeprowadzi dla nas Paulina Ratajczak z Galerii Tworzę się. Ryszewko przeprowadza już ostatnie w tym roku filmowe lekcje kultury, a my zapraszamy ostatnich odbiorców naszych działań – podopiecznych Stowarzyszenia Iskierka – na warsztaty animacji poklatkowej a ich rodziców na dyskusyjny klub filmowy.



Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna


Organizator:
Stowarzyszenie OFFicyna