Warsztaty tribalowe 2020

Warsztaty tańców tribalowych '20
 
Już 7 lipca o godzinie 19:00 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury (al. Wojska Polskiego 90, Szczecin) odbędzie się pierwsze spotkanie z tribalem w ramach tegorocznych OFFicynowych warsztatów. Poprowadzi
je Marta Jesswein, niektórym znana jako Bibi Matita – członkini grupy Medeina, związana ze sceną od blisko dwudziestu lat, a z tribalem od niemal ośmiu.
 
Tribal fusion i ATS (American Tribal Style) to tańce, które narodziły się w Stanach Zjednoczonych, choć ich korzeni doszukiwać się w kulturach znacznie od USA starszych. Tribal czerpie z tradycyjnych tańców Indii i regionów Wschodu, dodając do nich europejskie elementy takie jak flamenco, ale nie stroniąc też od współczesnych poppingu czy lockingu. Taniec ten charakteryzuje się wielką dbałością o postawę,
wzmacnia mięśnie kręgosłupa i tzw. mięśnie gorsetowe, odpowiedzialne za utrzymanie zdrowej sylwetki. Kluczowe jest świadome wykorzystywanie możliwości własnego ciała i rozumienie jego granic, co pozwala na odnalezienie piękna i siły w ruchu.
 
Warsztaty obejmują 10 spotkań podzielonych na dwie grupy. Uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawowe figury tribalowe, wypróbować je w ułożonej dla grupy krótkiej choreografii. Na zajęcia obowiązują zapisy, ze względu na ograniczenia w liczebności grupy decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia przyjmuje prowadząca warsztaty przez

maila: marta.jesswein@hotmail.com
fb: https://www.facebook.com/bibimatita