MUZEUM NIEBUSZEWA

 
Kuratorzy: Bartosz Wójcik, Małgorzata Frymus
 
Projekt integrujący sztukę współczesną w dzień codzienny dzielnicy i miasta. Ślady życia miejskiego (urzędowy orzeł bez korony, niemiecki kufel wykopany w parku, kabel centrali telefonicznej) zmieszane są z reliktami działań artystycznych m/s OFFicyna (m.in. prace Piotrowskiego, Przemysława Biryło). Integralną część kolekcji stanowią historie przedmiotów.
 
 
 
 
 
 
Wiecej o muzeum niebuszewa 
 
Projekt integrujący sztukę współczesną w dzień codzienny dzielnicy i miasta. Ślady życia miejskiego (urzędowy orzeł bez korony, niemiecki kufel wykopany w parku, kabel centrali telefonicznej) zmieszane są z reliktami działań artystycznych w m/s OFFicyna (m.in. prace PioTroskiego, Antoniego Karwowskiego). Integralną część kolekcji stanowią historie przedmiotów. Uczestnicy, dostarczający obiektów, stanowią o ostatecznym kształcie projektu.
 
 
 
 
Pieczęć Bartosza Wójcika - element projektu wędrujących po całym świecie pieczęci z zapisem aktualnej chwili. Tu: pieczęć z Brande/Dania, przeniesiona na Niebuszewo.
 
 
 
 
 
 
 
 
Taśma “Groundwork” - element projektu PioTroskiego "Praca u źródeł”; była wykorzystana w ramach Festiwalu Sztuki Żywej PerForma’04 (dzisiejszy ? Performance Intermedia Festival) w m/s OFFicyna.
 
 
 
 
 
 
 
 
Nogi wanny - znalezione przez Małgorzatę Frymus w budynku zajezdni tramwajowej, na terenie dzisiejszego Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Stanowią przykład minionej estetyki dzielnicy.
 
 
 
 
 
 
Gramofon - znaleziony przez Jakuba Henke w domu swojego zmarłego dziadka; potem wykorzystywany w spektaklach Teatru Karton na terenie OFFicyny.
 
 
 
 
 
 
 
 
Buty Antoniego Karwowskiego - wykorzystane w trakcie performance w 2003 r., w trakcie obchodów z okazji 5-lecia istnienia miejsca sztuki OFFicyna.
 
 
 
 
 
 
 
 
Gazeta - znaleziona przez Erwina Kapałę na strychu jednego z budynków na Niebuszewie. Pochodząca z 1937 r. gazeta stanowi ślad minionego dnia codziennego dzielnicy.

 

 

dodane:: 2004-12-01