11.12.19 WFzO Przemoc w kinie według Wima Wendersa

 

Wieczory Filmowe z OFFicyną

Grudzień arcydzieł


 

Środy godzina 18:00

Kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury

al. Wojska Polskiego 90 . Wstęp wolny.


W pierwsze trzy środy grudnia 2019 r. zapraszamy na niesamowitą podróż z twórczością Olivera Stone-a, Wima Wendersa i Dennisa Hoppera, wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. Podczas środowych pokazów przypomnimy sobie trzy świetne filmy, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.

 

 

Środa 11.12.2019 r. godz. 18:00

Przemoc w kinie według Wima Wendersa

 

Film Wima Wendersa, który stanowi ciekawą, autorską wypowiedź na temat przemocy w kinie. Głównym bohaterem jest Mike Max (Bill Pullman), producent filmowy, który realizuje brutalne, krwawe filmy. Wprawdzie przynoszą mu one spore pieniądze, jednak protagonista nie czuje się szczęśliwy i żyje w ciągłym lęku. Nieustannie boi się o swoje zdrowie i życie.

 

 

Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata Frymus i Damian Romaniak.

 

 

Projekcje odbywają się w środy o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach projektu „Pracownie Filmowe: Scenariusz na Życie” oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ; Gminy Miasto Szczecin.

 

Organizatory:

Stowarzyszenie OFFicyna

Szczeciński Inkubator Kultury

 

added:: 2019-11-28