11.07.17 Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną

Norweskie wieczory w szczecińskim zamku

 

 

Norwegia kojarzy się z krainą spokoju okalaną dziewiczymi pasmami górskimi. Przekonaj się, że w filmach jest zupełnie inaczej. Poznaj norweskie kino przepełnione emocjami.

Zapraszamy na lipcowe „Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną”, prezentujące najciekawsze i wielokrotnie nagradzane produkcje twórców z Norwegii. Pokazy odbędą się w każdy wtorek o godzinie 22:00 na Dziedzińcu Menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. W programie filmy nagradzane na  m.in.: Berlinale, Stockholm Film Festival i Sundance. Zanurz się w świecie norweskich emocji.

Projekcje połączone będą z dyskusjami na temat prezentowanych obrazów, moderowanymi przez Małgorzatę Frymus, dziennikarza Radia Szczecin i dr. Damiana Romaniaka, krytyka filmowego i filmoznawcę. Wstęp wolny.

 

Wtorek 11 lipca, godz. 22:00

 

 

„Blind” / „Ślepowidzenie”
reż. Eskil Vogt, 96 min., dramat,  Norwegia, 2014 r.
 

Film jest grą wyobraźni. Młoda kobieta po utracie wzroku zmaga się z nowymi wyzwaniami. Jej życie zmienia się jeszcze bardziej, gdy zaczyna pisać powieść. Wspomnienia, rzeczywistość i wyobraźnia otwierają przed nią nowy świat. Dokąd zaprowadzą ją oczy umysłu?
 
Laureat nagrody na Berlinale, Sundance oraz Amanda.

Dyskusję  poprowadzi Małgorzata Frymus - absolwentka łódzkiej PWSFTViT. Wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziennikarka i publicystka Radia Szczecin, autorka programów i reportaży telewizyjnych. Reżyserka i producentka filmowa, laureatka nagrody Angel Peace Award na festiwalu filmowym w Monako.

 

Projekcja odbędzie się na Dziedzińcu Menniczym  Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, ul. Korsarzy 34, we wtorek  11 lipca o godzinie 22:00.  Szczegółowy program dostępny na: http://officyna.art.pl.

WSTĘP WOLNY


Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Patronat medialny: TVP3 Szczecin

Partnerzy: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna.

added:: 2017-07-05