13.06.17 Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną

Wtorek 13 czerwca, godz. 17:00


 

Hjartasteinn” / „Serce z kamienia”

reż. Guđmundur Arnar Guđmundsson, 129 min., dramat, Dania/Islandia, 2016 r.

 

Opowieść pokazująca intymny świat dwóch nastolatków - Thóra i Christiana - którzy wchodzą w okres odkrywania swojej seksualności i pierwszych inicjacji. Widz ma sposobność zapoznania się z obrazem, który w otwarty sposób pokazuje młodość i to jak determinuje ona kolejne etapy życia. Prócz ciekawej historii, „Hjartasteinn” to także wspaniałe islandzkie krajobrazy zaklęte w filmowych kadrach.

 

Laureat 26 międzynarodowych festiwali, w tym: Thessaloniki Film Festival, Seville European Film Festival, Chicago International Film Festival.

 
SZCZECIŃSKA PREMIERA
 
 

Dyskusję  poprowadzi Małgorzata Frymus - absolwentka łódzkiej PWSFTViT. Wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziennikarka i publicystka Radia Szczecin, autorka programów i reportaży telewizyjnych. Reżyserka i producentka filmowa, laureatka nagrody Angel Peace Award na festiwalu filmowym w Monako.

 

Projekcja odbędzie się w budynku Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3 w Szczecinie we wtorek  13 czerwca o godzinie 17:00.

WSTĘP WOLNY


Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Partnerzy: Uniwersytet Szczeciński, Biblioteka Międzywydziałowa Uniwersytetu Szczecińskiego; Icelandic Film Centre.

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna.

added:: 2017-06-07