Transboundary network of a new media

Stowarzyszenie OFFicyna posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy transgranicznej. Od wielu lat jesteśmy organizatorem wszelkich wydarzeń kulturalnych na terenie pogranicza, w tym Szczecin European Film Festival (do 2013: Europejski Festiwal Filmów Dokumentalnych dokumentART) – obecnie największego transgranicznego projektu kulturalnego w regionie. Poprzez nasze działania staramy się sukcesywnie aktywizowac mieszkanców terenów przygranicznych i sklonic ich do przemyslen na temat kondycji porozumienia polsko-niemieckiego. W tym celu regularnie wspólpracujemy z najwazniejszymi instytucjami kulturalnymi w Niemczech (m.in. w Neubrandenburgu, Pasewalku, Greifswaldzie i Rostocku).

 
Tak efektywna współpraca zainspirowała nas do realizacji kolejnego projektu, którego głównym założeniem jest stworzenie podstaw stabilnej sieci współpracy transgranicznej z wykorzystaniem medium filmu i nowych mediów. W związku z tym, wraz z naszym niemieckim partnerem Soziokulturelles Bildungszentrum e. V. Neubrandenburg, podjelismy szereg dzialan w ramach sieci, które umozliwiaja nam budowanie artystycznego dialogu pomiedzy mieszkancami pogranicza, zachecajac ich takze do kreatywnego ksztaltowania wlasnego srodowiska kulturowego. Do tych dzialań naleza m.in. regularne spotkania z partnerami w ramach sieci, warsztaty intermedialne oraz projekcje filmowe organizowane po obu stronach granicy.
 
Kształt sieci zależy od aktywności wszystkich zaangażowanych partnerów. Naturalne jest, ze bedzie sie on zmieniac, ewoluowac, przyjmowac nowe formy. Siec jest struktura otwarta, dlatego tez zapraszamy wszystkich aktywnie dzialających po obu stronach granicy w obszarze kultury, sztuki i edukacji do współpracy!
 
Więcej informacji na stronie: www.newmedia-network.eu
 
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania), oraz ze środków Gminy Miasto Szczecin.
added:: 2014-01-01