ARTEFAKT - PREMIERA NOWEGO WYDAWNICTWA

 
Na zachodniopomorskim rynku wydawniczym powstało nowe, zupełnie świeże pismo w pełni poświęcone kulturze i sztuce Szczecina. Nieregularnik Artefakt, zalożony przez stowarzyszenie noszące tę samą nazwę, zadebiutował podczas dwudniowej imprezy w szczecińskiej OFFicynie. 
 
Pismo ma nakład 200 egzemplarzy. Jego wydawcy zamierzają prezentować młodą twórczość literacką. W pierwszym numerze punktem wyjścia stała się poezja i podczas officynowej promocji najwięcej miejsca poświęcono właśnie jej. Szczecińscy poeci wraz z zaproszonymi gośćmi z Polski (m.in. Mariusz Appel, Joanna Mueller) i publicznością wzięli udział w panelach dyskusyjnych i warsztatach. Teatr Karton pokazał jedną ze swoich ostatnich premier „Jądro szaleństwa” F. Arrabala, a przy okazji tego przedstawienia doszło do rozmowy na temat szczecińskiego teatru.
 
Redakcja „,Arte faktu” (prawie) w komplecie podczas promocji w szczecińskiej OFFicynie.
Choć poeci nadawali ton całej imprezie, strona wizualna także znalazła tutaj swoje miejsce. Bardzo interesująco wypadła wystawa fotograficzna Olgi Tokarczyk (jej zdjęcia znajdują się w pierwszym numerze Artefaktu) i Agnieszki Noster, która to rozpoczęła całe „poetyckie” wydarzenie.

 

dodane:: 2004-06-01