"NIEBUSZEWO - MIEJSCE SZTUKI" PROGRAM EDUKACYJNY NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ i "OŚ SZCZECIN-BERLIN"

"NIEBUSZEWO - MIEJSCE SZTUKI"  PROGRAM EDUKACYJNY NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ
Program edukacyjny, który za cel stawia sobie aktywizację artystyczną głównie młodszej części społeczności dzielnicy, w której położone jest miejsce sztuki OFFicyna, opiera się na autorskich programach kształcenia plastycznego autorstwa Agaty Zbylut i Hanny Gańczy. 
Program ten jest kontynuacją działań ubiegłorocznych, które pochwalić się mogą coraz większą ilością uczestników warsztatów, oraz coraz większym zasięgiem zainteresowanych. 
 
"OŚ SZCZECIN-BERLIN"
Idea projektu "Oś Szczecin-Berlin" wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zainteresowanych szeroko pojętą sztuką mieszkańców Szczecina i jednocześnie wypełnia istotną lukę w artystycznych kontaktach między tymi dwoma miastami. Organizowane systematycznie przejazdy autokarowe do ważnych - nie tylko dla Berlina, ale i współczesnej sztuki światowej - miejsc prezentacji sztuki współczesnej oferowane są z profesjonalną obsługą i w korzystnej cenie. Ich zadaniem jest przybliżenie zainteresowanym wysokiej klasy artystycznych produkcji XX w. oraz funkcja edukacyjno-wychowawcza (stąd w ofercie np. wystawa "Körperwelten" - nowoczesna wystawa anatomii, łącząca zdobycze nauki, artystyczne rzemiosło i walory edukacyjne).
Głównymi punktami programu były nowe Muzeum Sztuki Współczesnej Hamburger Bahnhof oraz klasyczna już Galeria Narodowa, wzbogacone o wyjazdy do miejsc mniej znanych, ale również istotnych dla ludzi wykształconych (np. Muzeum Instrumentów, Muzeum Pomorskie w Greifswaldzie, Muzeum Morskie w Stralsundzie i in.), ale również np. wystawa Sztuka Architektury, prezentowana w Muzeum Architektury we Wrocławiu. 
Projekt jest autorskim przedsięwzięciem Agaty Warmińskiej i Bartosza Wójcika.
dodane:: 2001-01-01