Zadumany Grudzień

W grudniu Stowarzyszenie OFFicyna kontynuuje Wieczory Filmowe z OFFicyną w sieci.  Miesiąc ten upłynie Nam pod hasłem „Zadumany Grudzień”, gdyż czeka Nas kino, które na pewno skłoni niejednego widza do bujania w obłokach i pogrąży go w zadumie. Filmy te na pewno pozwolą oderwać Nasze myśli od pośpiechu dnia codziennego.
 
NA CZYM TO POLEGA?
 
Co tydzień w środę o 18:00 na fanpage'u OFFicyny na Facebooku pojawi się streaming live Wieczorów Filmowych z OFFicyną, pod którym będzie można zostawiać komentarze. Natomiast parę dni wcześniej zostanie opublikowany w poście link z filmem, o którym będziemy rozmawiać w środę.
 
“Wieczory Filmowe z OFFicyną” to projekcje światowego kina, często już zapomnianych wybitnych dzieł uznanych reżyserów, jak i współczesne, porywające obrazy najciekawszych gwiazd młodego pokolenia. Projekcjom towarzyszą rozmowy o filmach, kinie, kulturze i świecie. Dyskusje prowadzą Małgorzata Frymus – reżyserka filmowa, dziennikarka i publicystka Radia Szczecin oraz dr Damian Romaniak – filmoznawca, literaturoznawca, krytyk filmowy i publicysta.
OFFicyna od początku istnienia jest realizuje cykle dyskusyjnych spotkań filmowych, wcześniej pod nazwami OFFilm, KinoOFF czy Musikino, a od 2016 roku jako “Wieczory Filmowe z OFFicyną”.
Zapraszamy!
 
Projekt Wieczory Filmowe z OFFIcyną dofinansowano ze środków Gminy Miasta Szczecin
Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna
 
 
HARMONOGRAM PROJEKCJI
 

2.12.2020 (środa godz. 18:00) 
 
reż. Gabriel Axel

Siostry otarły się w młodości o szansę poznania miłości i wielkiego świata, ale obie odrzuciły ją w imię ojcowskich nauk. Nawet po śmierci ojca wciąż żyją pod jego wpływem. Pewnego dnia ich służącą zostaje Babette (Stephane Audran). Za wygraną w loterii postanawia urządzić swoim chlebodawczyniom wykwintną kolację, która kompletnie odmienia ich życie. Obserwujemy przejście od ascetycznej religijności bohaterów ku afirmującej życie rozkoszy.
 
 
 
 
9.12.2020 (środa godz.18:00)

 
reż. Waldemar Krzystek
 
12 grudnia 1981 r. odpływa ze Świnoujścia do Hamburga prom „Wilanów”. Większość pasażerów opuszcza kraj na stałe. Na pokładzie jest też nauczyciel Marek Ziarno, który wyrusza z poufną misją zleconą mu przez Solidarność. Śledzi go oficer SB. W Polsce zostaje wprowadzony stan wojenny. Kapitan ma utrzymać wiadomość w tajemnicy i wrócić do macierzystego portu. Informacja dociera jednak do podróżnych. Wybucha panika.
 
16.12.2020 (środa godz. 18:00)
 

reż. Harvey Wang

Lenny Sugarman (Dominic Chianese) i Ruben Liebner (Dick Latessa) to najlepsi przyjaciele, którzy znają się jak łyse konie. Jako nowojorczycy po siedemdziesiątce ledwo rozpoznają już Manhattan z czasów swojej młodości. Miasto, które niegdyś uwielbiali, dziś stało się ojczyzną bogaczy, a odwiedzane niegdyś miejsca powoli ustępują nowemu porządkowi, za którym staruszkowie nie potrafią nadążyć
 
 
 
 
 
(Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin)
dodane:: 2020-12-01