Wieczory Filmowe z OFFicyną wracają wirtualnie!

Oficjalnie wraz z rozpoczęciem listopada powracamy do Wieczorów Filmowych z OFFicyną online. Ten miesiąc upłynie Nam pod hasłem „Filmowa twórczość tych, którzy odeszli”

 

Powracamy do wirtualnych wieczorów. Ostatnio chociażby podczas Szczecin Film Festival mieliśmy okazję bardziej zaprzyjaźnić się z aplikacją ZOOM do spotkań online. Dzięki temu mieliśmy szansę odkryć więcej możliwości jakie Nam te aplikacja oferuje. Oprócz tego od 16 listopada rozpoczynamy tydzień z Retrospektywami Romana Polańskiego również wirtualnie.

NA CZYM TO POLEGA?

 

Co tydzień w środę o 18:00 na fanpage'u OFFicyny na Facebooku pojawi się streaming live Wieczorów Filmowych z OFFicyną, pod którym będzie można zostawiać komentarze.

W przypadku retrospektyw, codziennie na naszym fanpage'u w dniach 16-22 listopada będą publikowane nagrania naszych rozmów na Zoomie dotyczących poszczególnych filmów.

“Wieczory Filmowe z OFFicyną” to projekcje światowego kina, często już zapomnianych wybitnych dzieł uznanych reżyserów, jak i współczesne, porywające obrazy najciekawszych gwiazd młodego pokolenia. Projekcjom towarzyszą rozmowy o filmach, kinie, kulturze i świecie. Dyskusje prowadzą Małgorzata Frymus – reżyserka filmowa, dziennikarka i publicystka Radia Szczecin oraz dr Damian Romaniak – filmoznawca, literaturoznawca, krytyk filmowy i publicysta.

OFFicyna od początku istnienia jest realizuje cykle dyskusyjnych spotkań filmowych, wcześniej pod nazwami OFFilm, KinoOFF czy Musikino, a od 2016 roku jako “Wieczory Filmowe z OFFicyną”.

Zapraszamy!

Środa 25.11.2020
reż. Magdalena Łazarkiewicz
 
Film Magdaleny Łazarkiewicz nie jest klasyczną biografią zmarłego w 2008 roku reżysera Piotra Łazarkiewicza, ale mozaiką wspomnień rodziny i przyjaciół, archiwalnych wypowiedzi artysty, fragmentów jego filmów i spektakli, które tworzą opowieść o pasjonacie kina i dobrym, mądrym człowieku
 
 
Środa 18.11.2020
reż. Maciej Cuske, Thierry Paladino, Marcin Sauter, Piotr Stasik, 55min.
 
Filmowy portret Andrzeja Wajdy, podglądanego przez uczniów jego Szkoły podczas kręcenia filmu „Katyń”
 
 
Środa 4.11.2020 
reż. Krzysztof Wierzbicki, 55min.
 
Pełen błyskotliwych refleksji i anegdot portret jednego z najsłynniejszych polskich reżyserów nakreślony przez jego współpracowników i przyjaciół. Oprócz Kieślowskiego-artysty poznajemy także bliżej Kieślowskiego-człowieka: łagodnego, inteligentnego i – na szczęście – upartego

 

Projekt Wieczory Filmowe z OFFIcyną dofinansowano ze środków Gminy Miasta Szczecin

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna

 

dodane:: 2020-11-02