Wieczory Filmowe z OFFicyną - Klasyka Grozy

Start w każdą środę o 18:00, zapraszamy do kina Sczecińskiego Inkubatora Kultury. 
 
 

Środa 28.10.2020 godz.18:00
 
reż. George A. Romero, 96 min.
 
Amerykańska rakieta, wystrzelona w kierunku planety Wenus, z nieznanych przyczyn eksploduje. Powstała w trakcie wybuchu radiacja wskrzesza umarłych. Dla Barbary i Johnnego miała być to spokojna wycieczka w rodzinne strony. Barbara i Johnny nie wiedzieli jednak, że w chwili, gdy zdecydowali się odwiedzić grób rodziców Amerykę lat 60. opanowały zombie. Aby przeżyć kolejny dzień musiały znaleźć świeże, ludzkie mięso. Dla Johnny’ego, powalonego na ziemię przez pierwszego żywego trupa wycieczka skończyła się równie szybko jak się zaczęła. Barbara znalazła schronienie w opuszczonym domu, do którego wkrótce dotarli przypadkowi ludzie szukając bezpiecznego miejsca.
 
 
Środa  21.10.2020 godz. 18:00
 
reż. Tony Scott, 97 min.
 
Para wampirów – Miriam i John próbuje rozwikłać zagadkę nieśmiertelności.
Wampirzyca od wieków odżywia się krwią swoich kochanków. Dzięki temu zachowała wieczną młodość, gdy zaatakowani przez nią mężczyźni bardzo szybko się starzeją i w krótkim czasu umierają. Kiedy John, jej kochanek, zaczyna się gwałtownie starzeć, udaje się po pomoc do dr Sary Roberts, która pracuje nad eliksirem młodości.
 
 
Środa 14.10.2020 godz. 18:00
 
reż. Kenneth Branagh, 123 min.

Jest rok 1794. Załoga żeglującego u wybrzeży Arktyki statku bierze na swój pokład tajemniczego rozbitka. Victor Frankenstein, bo to o niego chodzi, ucieka przed monstrum. Załoga zabiera go na pokład i umieszcza w swojej kajucie. Frankenstein wie, że jego koniec już się zbliża, więc decyduje się na opowieść o swoim życiu. W kapitanie Waltonie widzi tę samą pasję, którą miał kilka lat wcześniej, tworząc swoje "dzieło". Opowieścią, chce odradzić Waltonowi szaleńczą drogę ku zdobyciu Bieguna.  
 
 
Środa  7.10.2020 godz.18:00
 
reż. Francis Ford Coppola, 128 min.
 
Rumuński Książę, Vlad Dracula, wyrusza na wyprawę wojenną w obronie wiary chrześcijańskiej. Jego narzeczona, Elisabeta, otrzymuje fałszywy list donoszący o śmierci Draculi, na wieść o czym rzuca się do rzeki. Dowiedziawszy się o utracie ukochanej, książę przeklina Boga i przysięga zemstę. Zostaje zamieniony w pozbawioną duszy bestię, która by żyć, musi pić ludzką krew. Dracula po 300 latach znajduje zdjęcie swojej narzeczonej i wyrusza do Londynu, aby ją odnaleźć.
 
 
 
 
(Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin)
dodane:: 2020-10-05