KRÓTKIE FORUM ARTYSTÓW

OFFicyna: DRZWI OTWARTE
5 lat Stowarzyszenia OFFicyna miejsce sztuki
 
Zorganizowana z okazji 5-lecia istnienia miejsca sztuki OFFicyna wystawa blisko 20 artystów związanych z tym miejscem, prowadzonym przez Stowarzyszenie OFFicyna, prezentuje aktualny stan świadomości szczecińskiego środowiska artystycznego. W dniach 31.01.-01.02.03 znajdzie się tu wszystko od plastyki do muzyki: malarstwo, rzeźba, fotografia, instalacja, obiekty, video i prezentacje multimedialne, muzyka na żywo, performance, formy parateatralne. Całość okraszona będzie przeglądem filmów, nakręconych przez TVP podczas działań w miejscu sztuki, promocją katalogu „OFFicyna 1998-2003” oraz koncertem legendarnego amerykańskiego twórcy Carl’a Stone’a.
Prezentujący artyści:
 
Przemysław Biryło
Danuta Dąbrowska-Wojciechowska
Grzegorz Fedorowski
Antoni Karwowski
Piotr Klimek
Wojciech Kokowski
Jerzy Lipczyński
Robert Piotrowicz
Arkadiusz Polewka
Agnieszka Rek
Stoimytwarząwtwarzzcywilizacją
Carl Stone
Jan Szewczyk
teatr teAtr
Brunon Tode
Ryszard Tokarczyk
Waldemar Wojciechowski
Bartosz Wójcik
Anna Zaradny
Agata Zbylut
 
WYSTAWA PRAC ANDRZEJA TOMCZAKA I UCZNIÓW WSSU
Wystawa prac Andrzeja Tomczaka i jego uczniów ze Szczecińskiej Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej. Termin wernisażu trzeba było przesunąć ze względu na awarię ogrzewania.
Wystawa była już trzecią odsłoną prezentowanego od ubiegłego roku w OFFicynie cyklu „Nauczyciel i studenci”, w ramach którego można oglądać prace wykładowców Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Szczecinie i ich wychowanków. Andrzej Tomczak kieruje w szczecińskiej uczelni pracownią znaku i identyfikacji wizualnej. Prowadzi również zajęcia z rysunku, form wydawniczych, liternictwa i typografii. Jest dziekanem Wydziału Grafiki I Architektury Wnętrz WSSU.
Do wspólnej prezentacji w OFFicynie zaprosił kilkoro swoich studentów, m.in.: Justynę Machnicką, Agnieszkę Kozłowską i Ireneusza Kuriatę.
dodane:: 2003-01-01