Wieczory Filmowe z OFFicyną - Czerwiec z Uśmiechem

Start w każdą środę o 18:00 "kliknięciem w link" umieszczanym pod postem na stronie OFFicyny na  FB. Po seansie dyskusja na platformie zoom.us, której link wraz z hasłem ID dostępu opublikujemy w wydarzeniu na  naszej stronie na FB. 
 
 
Środa 03.06.2020, godz. 18.00

Gangsterzy i Filantropi (1962) reż. Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski, 82 min.

Film składa się z dwóch nowelek. Pierwsza, sensacyjno - kryminalna, opowiada o niepowodzeniu długo przygotowywanego i opracowanego do najmniejszego szczegółu napadu na furgonetkę przewożącą pieniądze z banku. Druga z opowiedzianych historii to perypetie niespodziewanie wyrzuconego z pracy laboranta, który ukrywa swoją porażkę przed żoną.  Aby zaspokoić jej konsumpcyjne żądania decyduje się na pewną mistyfikację.
 
 
Środa, 10.06.2020, godz. 18.00

Ada! to nie wypada! (1936) reż. Konrad Tom, 82 min.

W jednej z głównych ról – Antoni Fertner, nestor polskich komików. W roli jego niesfornej córki wystąpiła utalentowana Loda Niemirzanka.  Córka ziemianina, Ada Dziewanowska, jest niesforną, pełną życia i temperamentu dziewczyną. Jej ojciec – Pan Dziewanowski i hrabia Orzelski postanawia, że młody Fred Orzelski i córka Dziewanowskiego pobiorą się. Aby Adę nauczyć dobrych manier, Dziewanowski oddaje ją do internatu do Krakowa.
 

Środa, 17.06.2020, godz. 18:00

Nie lubię Poniedziałku (1971) reż. Tadeusz Chmielewski, 100 min.

Jedna z najzabawniejszych komedii lat siedemdziesiątych. Wszystko dzieje się w tytułowy poniedziałek w Warszawie. Włoski przemysłowiec przyjeżdża do stolicy Polski w sprawach handlowych, lecz dyrektor centrali, który miał go podejmować tkwi uwięziony w windzie biurowca. Włocha zaś uroczyście witają Polacy, którzy czekają na kogoś zupełnie innego.
 

Środa, 24.06.2020, godz. 18:00

Robert i Bertrand (1938) reż. Mieczysław Krawicz, 80 min.

Rewelacyjna, przedwojenna komedia z plejadą polskich gwiazd, wśród których znalazł się Eugeniusz Bodo. Tytułowi bohaterowie trafiają przez pomyłkę do więzienia. Więzienie zwiedza Irena Ippel, początkująca autorka powieści kryminalnych. Robert i Bertrand myśląc, że jest złodziejką, chcą naprowadzić ją na uczciwą drogę. Ona ma te same zamiary w stosunku do nich, tym bardziej, że zakochała się ze wzajemnością w Bertrandzie...
 
 
(Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin)
dodane:: 2020-05-20