Wieczory Filmowe z OFFicyną #DomoweWieczory KWIECIEŃ

Start w każdą środę o 18:00 "kliknięciem w link" umieszczanym pod postem na stronie OFFicyny na  FB. Po seansie dyskusja na platformie zoom.us, której link wraz z hasłem ID dostępu opublikujemy w wydarzeniu na  naszej stronie na FB.                                                                      
 
 
Środa 08.04.2020, godz. 18:00
 
reż. Ermanno Olmi
 
Ekranizacja słynnej powieści Josepha Rotha ze znakomitą rolą Rutgera Hauera. Głównym bohaterem jest bezdomny, który włóczy się po ulicach Paryża. Wszystko się zmienia, kiedy nad Sekwaną spotyka tajemniczego mężczyznę, który proponuje mu pożyczkę sporej sumy pieniędzy. Bohater bierze gotówkę i myśli o honorowym zwrocie. Ermanno Olmi stworzył film o alkoholizmie, walce z wewnętrznymi demonami i drodze do odkupienia. Obraz otrzymał Złotego na MFF w Wenecji i cztery nagrody David di Donatello.
 
 
 
Środa 15.04.2020, godz. 18:00
 
reż. Janusz Majewski
 
Znakomity dramat psychologiczny Janusza Majewskiego. Reżyser zaadaptował głośną powieść Tadeusza Kurtyki, który czytelnikom jest dobrze znany pod pseudonimem Henryk Worcell. W tym filmie niezapomniane kreacje stworzyli Roman Wilhelmi i młodziutki Marek Kondrat. Głównym bohaterem jest Roman Boryczko, chłopak ze wsi, który rozpoczyna pracę w restauracji hotelu „Pacyfik” jako pomywacz i pnie się po szczeblach kariery. Protagonista musi też dokonywać istotnych wyborów moralnych, aby zachować w sobie człowieczeństwo i wrażliwość.
 
 Środa 22.04.2020, godz. 18:00
 
reż. Kasia Adamik
 
Głośny komediodramat Kasi Adamik o niespełnionym byłym piłkarzu z kontuzją, który przygotowuje bezdomnych z Dworca Centralnego do udziału w mistrzostwach świata. W tym filmie błyszczy obsada – Marcin Dorociński, Eryk Lubos, Bartłomiej Topa i Krzysztof Kiersznowski. Reżyserka stworzyła nietuzinkowy film o męskiej przyjaźni. Film otrzymał trzy Złote Lwy na FPFF w Gdyni, a operator Jacek Petrycki zdobył Złotą Żabę na festiwalu Camerimage.
 
Środa 29.04.2020, godz. 18:00
 
reż. Maciej Dejczer
 
Niezapomniany film Macieja Dejczera o dwóch nastoletnich braciach, którzy postanawiają zmienić swoje życie i decydują się uciec z domu. Obaj próbują przedostać się do Szwecji, ale ostatecznie trafiają do Danii. Ich losem interesuje się pewna dziennikarka. Kobieta może dać im szansę na azyl. Świetna muzyka Michała Lorenca i bardzo dobry scenariusz Cezarego Harasimowicza to niewątpliwe atuty tej produkcji. Film otrzymał Złote Lwy za „najlepszy debiut” oraz Nagrodę Młodych za „najlepszy film” na festiwalu w Cannes.
 
(Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin)
 
dodane:: 2020-04-18