Wieczory Filmowe z OFFicyną - Kino australijskie

Wieczory Filmowe z OFFicyną - Kino australijskie

Każda środa godzina 18:00
Kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury
al Wojska Polskiego 90. Wstęp wolny.

W marcu serdecznie zapraszamy na pokazy Kina australijskiego. Pokażemy filmy, które m.in rozsławiły kultowe nazwiska światowego kina.

11.03.2020 (środa) godz. 18:00

Ten nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach film odkrył przyszłą gwiazdę światowego kina, Russela Crowe’a. Geoffrey Wright stworzył mocny, porażający obraz o neonazistowskim gangu skinheadów. Przywódcą grupy jest fanatyk Hando, święcie wierzący o wyższości białej rasy. Wkrótce dochodzi do brutalnej ulicznej konfrontacji z Wietnamczykami.

 

18.03.2020 (środa) godz. 18:00

Jeden z najsłynniejszych filmów o I wojnie światowej z wybitną rolą mało jeszcze znanego Mela Gibsona. Obraz przedstawia historię dwóch młodych i niewinnych Australijczyków, którzy postanawiają zaciągnąć się do wojska. Obaj biorą udział w krwawej i ostatecznie przegranej bitwie pod Gallipoli. Atutem filmu są przepiękne zdjęcia i klimatyczna muzyka autorstwa Briana Maya i Jeana Michela-Jarre’a.

 

25.03.2020 (środa) godz. 18:00

Znakomity, futurystyczny thriller, który dla Mela Gibsona stał się przepustką do światowego kina. Akcja dzieje się w mrocznej, niedalekiej przyszłości, gdzie gangi motocyklowe sieją spustoszenie i chaos. George Miller stworzył wizjonerski obraz, w którym ludzkość stoi na krawędzi globalnej zagłady. Do historii kina przeszły niesamowite sekwencje pościgów motocyklowych i jakże wyrazista poetyka szosy.

 

Projekcje odbywają się w każdą środę marca o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny

dodane:: 2020-03-11