19.09.17 Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną

Z Kamerą przez Bałtyk
 
Zapraszamy na wrześniowe „Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną”, podczas których zaprezentujemy wyróżniające się podejmowaną tematyką i wielokrotnie nagradzane produkcje twórców z Łotwy, Szwecji, Estonii, Litwy i Danii.
 
Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 19:00 w siedzibie Stowarzyszenie Kamera w Szczecinie. W programie filmy nagradzane m.in. na  Berlinale, Palm Springs International Film Festival oraz przez Szwedzki Instytut Filmowy. Wypłyń na morze europejskiego kina z OFFicyną!
 
Wstęp wolny.
 
Wtorek 19 września, godz. 19:00
 
 
 
 
 
„Curonia”

reż. John Grzinich, 41 min., dokument,  Estonia/Litwa, 2015 r.

 
Film bada relację między artystą, a środowiskiem mierzei Kurońskiej (wybrzeże Litwy) poprzez proces odkrywania sprzężenia dźwięku i wsłuchania się w niego. Wyselekcjonowany dobór dźwięków i obrazu zbliża nas do natury i skłania do rozterki nad otaczającym nas środowiskiem. Film idealny na odprężający wieczór.
 
Film nominowany do nagród na Artcroft Film and Video Festival, Wolves International Film Festival oraz Szczecin European Film Festival.
 
 
 
Dyskusję towarzyszącą projekcji filmu przeprowadzi Małgorzata Frymus - absolwentka łódzkiej PWSFTViT. Wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziennikarka i publicystka Radia Szczecin, autorka programów i reportaży telewizyjnych. Reżyserka i producentka filmowa, laureatka nagrody Angel Peace Award na festiwalu filmowym w Monako.

 

Region Morza Bałtyckiego jest nie tylko zróżnicowany kulturowo, ale również bogaty w nietuzinkowe zjawiska filmowe, które we wrześniu przybliżymy w postaci projekcji filmów oraz rozmów na ich temat. Jak poradzi sobie z dramatem życiowym młoda Raya i jej rodzeństwo z Łotwy, a jak Jennifer ze Szwecji? Jak brzmią dźwięki litewskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, a co będziemy jeść w przyszłości? Przyjdź i przekonaj się sam. Projekcje połączone będą z dyskusjami na temat prezentowanych obrazów, moderowanymi przez dr. Damiana Romaniaka, krytyka filmowego i filmoznawcę oraz Małgorzatę Frymus, dziennikarza Radia Szczecin.

Projekcja odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Kamera, al. Papieża Jana Pawła II 17 (wejście od ulicy Mazurskiej), we wtorek 19 września o godzinie 19:00. Wstęp wolny. Szczegółowy program dostępny na: http://officyna.art.pl.

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Patronat medialny: TVP3 Szczecin

 

Partner: Stowarzyszenie Kamera

 

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna. 

 
 
dodane:: 2017-09-13