IX edycja festiwalu otworzyła nowe pola peregrynacji programowych. Badając związki multimediów, sztuk intermedialnych i performatywnych Π sięga po tak zróżnicowane formy twórcze jak tygodniowa rezydencja twórców szwajcarskich poświęcona Szczecinowi, rozbudowana prezentacja (231 artystów) najnowszej sztuki video z całego świata, eksploracja Nowej Ameriki - świeżo odkrytej krainy wzdłuż całego pogranicza polsko-niemieckiego, dyskusje teoretyczne o sztuce w przestrzeni publicznej z zaproszonymi fachowcami, promocja publikacji, podsumowującej całą dotychczasową działalność OFFicyny, czy całodobowe działania performance i intermedialne artystów z kilku krajów europejskich. 9. Π anno 2011 ekspandowało w czasie, w kolejne czwartki wprowadzając nowe elementy programowe - od połowy maja aż po zakończenie w czerwcu.
PROGRAM:
TYDZIEŃ I
12.05
18.00-19.00 - Cologne OFF VI Corporate I
19.00-20.00 - Cologne OFF VI "Corporate IT"
13.05
16.00-17.00 - Niemcy, kurator: Agricola de Cologne; Polska, kurator: Antoni Karwowski
17.00-18.00 - Rosja, kurator: Vika Ilyushkina; Finlandia, kurator: Pekka Ruuska
18.00-19.00 - Szwecja, kurator: Jonas Nilsson/Eva Olsson; Norwegia, kurator: Margarida Paiva
19.00-20.00 - Estonia, kurator: Raivo Kelomees; Islandia, kurator: Agricola de Cologne
20.00-21.00 - Litwa, kurator: Dzintars Zilgalvis, Anders Weberg
projekcje/instalacje
1. Europa Południowa: Portugalia
2. Ameryka Łacińska: Meksyk - Resistance & Burning Desire
3. Morze Śródziemne: Hiszpania: projekt DVD, kuratorzy: Maita Camacho & Mario Gutierrez Cru
14.05
16.00-17.00 - Digitalis – obraz cyfrowego video
17.00-18.00 - Less-Time_Less – Videoart Festival Miden
18.00-19.00 - Azja: Hongkong
19.00-20.00 - Figure it Out – performance w sztuce video
20.00-21.00 - Europa: Austria, kurator: MACHFELD
projekcje/instalacje
1. Azja: Iran - Close to My Heart, kurator: Alysse Stepanian (Iran/USA)
2. SFC - Shoah Film Collection (selekacja II)
3. Afryka: Still Fighting, kurator: Kisito Assangni
Południowa Afryka: City Breath Festival, kurator: Kai Lossgott (RSA)
TYDZIEŃ II
19.05
20:00 - "Wprowadzenie do sedinologii" w ramach projektu Nowa Amerika/Bartosz Wójcik PL
TYDZIEŃ III
26.05
17:00 - Noise Picnic; Ciastcore PL; Drewniany PL; Nieżytboy PL; Ri0t PL; Zombie PL
17:00 - "Mój Tramwaj 1980-2010 - Grupa A"/Antoni Karwowski PL
28.05
11:00- Marcio Carvalho PT; Antoni Karwowski PL; Andrzej Pawełczyk PL; Dorothea Rust CH; Marcel Sparmann DE; Hilla Steinert DE; Paulina Stok-Stocka PL; Grażyna Teodorowicz PL; Bartosz Wójcik PL
TYDZIEŃ IV
02.06
19:00 - schmalz.stuhlmann CH/ spotkanie
02.06-08.06
124h: schmalz.stuhlmann: sztuka dla Szczecina
TYDZIEŃ V
09.06
19:00 - "OFFicyna 1998-????"/promocja katalogu
19:00 - "OFFicyna, miasto, miejsce sztuki"/dyskusja