Wieczory Filmowe z OFFicyną - Czerwiec z Uśmiechem

Start w każdą środę o 18:00 "kliknięciem w link" umieszczanym pod postem na stronie OFFicyny na  FB. Po seansie dyskusja na platformie zoom.us, której link wraz z hasłem ID dostępu opublikujemy w wydarzeniu na  naszej stronie na FB. 
 
 
Środa 03.06.2020, godz. 18.00

reż. Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski, 82 min.

Film składa się z dwóch nowelek. Pierwsza, sensacyjno - kryminalna, opowiada o niepowodzeniu długo przygotowywanego i opracowanego do najmniejszego szczegółu napadu na furgonetkę przewożącą pieniądze z banku. Druga z opowiedzianych historii to perypetie niespodziewanie wyrzuconego z pracy laboranta, który ukrywa swoją porażkę przed żoną.  Aby zaspokoić jej konsumpcyjne żądania decyduje się na pewną mistyfikację.
 
 
Środa, 10.06.2020, godz. 18.00

reż. Konrad Tom, 82 min.

W jednej z głównych ról – Antoni Fertner, nestor polskich komików. W roli jego niesfornej córki wystąpiła utalentowana Loda Niemirzanka.  Córka ziemianina, Ada Dziewanowska, jest niesforną, pełną życia i temperamentu dziewczyną. Jej ojciec – Pan Dziewanowski i hrabia Orzelski postanawia, że młody Fred Orzelski i córka Dziewanowskiego pobiorą się. Aby Adę nauczyć dobrych manier, Dziewanowski oddaje ją do internatu do Krakowa.
 

Środa, 17.06.2020, godz. 18:00

reż. Tadeusz Chmielewski, 100 min.

Jedna z najzabawniejszych komedii lat siedemdziesiątych. Wszystko dzieje się w tytułowy poniedziałek w Warszawie. Włoski przemysłowiec przyjeżdża do stolicy Polski w sprawach handlowych, lecz dyrektor centrali, który miał go podejmować tkwi uwięziony w windzie biurowca. Włocha zaś uroczyście witają Polacy, którzy czekają na kogoś zupełnie innego.
 

Środa, 24.06.2020, godz. 18:00

reż. Mieczysław Krawicz, 80 min.

Rewelacyjna, przedwojenna komedia z plejadą polskich gwiazd, wśród których znalazł się Eugeniusz Bodo. Tytułowi bohaterowie trafiają przez pomyłkę do więzienia. Więzienie zwiedza Irena Ippel, początkująca autorka powieści kryminalnych. Robert i Bertrand myśląc, że jest złodziejką, chcą naprowadzić ją na uczciwą drogę. Ona ma te same zamiary w stosunku do nich, tym bardziej, że zakochała się ze wzajemnością w Bertrandzie...
 
 
(Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Szczecin)
added:: 2020-05-20