06.06.17 Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną

Filmowa ochłoda z islandzkim kinem w czerwcu w Szczecinie  

 

Wtorek 06 czerwca, godz. 17:00


 

Hrútar” / „Barany. Islandzka opowieść”
reż. Grímur Hákonarson, 90 min., dramat/komedia, Dania/Islandia/Norwegia/Polska, 2015 r.
 
Niesamowita historia dwóch braci, mieszkających w sercu dziewiczo pięknej Islandii, z dala od ludzi. Gummi i Kiddi ponad wszystko cenią swoją wolność i nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Ich jedynym sposobem komunikacji są listy dostarczane przez pasterskiego psa. Wieloletni braterski spór nasila się, gdy nieprzewidziane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu...
 
Film został nagrodzony na 29 festiwalach, w tym na Festiwalu Filmowym w Cannes, Camerimage, Palm Springs International Film Festival.
 
 
 

Dyskusję poprowadzi dr Damian Romaniak - filmoznawca, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, animator kultury filmowej, krytyk filmowy, publicysta, wykładowca. Gospodarz cyklu „Kino Konesera” w szczecińskich multipleksach Helios. Współpracuje z Onet.Film oraz portalem Horror Online. Obecnie jest współgospodarzem DKF-u Konfrontacje w Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Projekcja odbędzie się w budynku Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3 w Szczecinie we wtorek  6 czerwca o godzinie 17:00.

WSTĘP WOLNY


Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Partnerzy: Uniwersytet Szczeciński, Biblioteka Międzywydziałowa Uniwersytetu Szczecińskiego; Icelandic Film Centre.

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna.

added:: 2017-05-31