23.05.17 Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną

Niepokorne kino Studia Munka vol. 2

 

Wtorek 23 maja, godz. 17:00


 

Stwór” reż. Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb

fabuła, rok 2015

Poruszający film o Agnieszce, nauczycielce wątpiącej w sens swojej pracy, matce dwóch córek i żonie, który od pewnego czasu czuje że jest obcą osobą dla swojego męża. Po śmierci mamy Agnieszka musi uporządkować nie tylko swój rodzinny dom, lecz także całe swoje życie.

Film został pokazany w oficjalnej selekcji Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz 34. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film

 

Córka” reż. Tomasz Wolski

fabuła, rok 2015

Opowieść o matce i córce, które od lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. Z powodu zaginięcia córki młodszej z nich muszą wspólnie spędzić kilka nocnych godzin. Ruszają na poszukiwania, które stają się okazją do wyjaśnienia drażliwych spraw z przeszłości.

Film został nagrodzony na Premiers Plans Film Festival oraz zdobył wyróżnienie na 40. Festiwal Filmowy w Gdyni.

 

Piórnikt” reż. Magdalena Pilecka

animacja, rok 2016

Piórnikt” to historia o paradoksach poczucia odmienności. Bohater zwabiony „normalnością” przekracza granicę swojej codzienności. Wkracza między ludzi, by w towarzystwie cieszyć się pozyskaną przeciętnością.

Oficjalna selekcja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator w 2016 roku.

 

Kreatury” reż. Tessa Moult-Milewska

animacja, rok 2015

Ta surowa w formie animacja wycinankowa, inspirowana twórczością Roalda Dahla, Lotte Reiniger i Edwarda Goreya, wprowadza widza w nieprzewidywalny i eklektyczny świat mrocznej wyobraźni, ostatecznie zostawiając go z pytaniem: kim właściwie są tytułowe "Kreatury"?

Produkcja nagradzana na m.in.: Sundance Film Festival London, Prowincjonalia Film Festival, Offeliada Film Festival. Prezentowana na ponad 60 festiwalach na całym świecie.

 

Fikotko wróć” reż. Wojciech Kołyszko

animacja, rok 2016

Twórca Fikotki, będący też Narratorem, próbuje na różne sposoby skłonić ją do powrotu. Ale ona, w wyniku spotkań z rozmaitymi rodzajami obrazów, stopniowo odkrywa własne uczucia i potrzebę autonomii.

Film będzie zaprezentowany w tegorocznym konkursie festiwalu 31. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

 

 
Dyskusję na temat nowego spojrzenia w polskim kinie fabularnym i animowanym poprowadzi Małgorzata Frymus - absolwentka łódzkiej PWSFTViT. Wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziennikarka i publicystka Radia Szczecin, autorka programów i reportaży telewizyjnych. Reżyserka i producentka filmowa, laureatka nagrody Angel Peace Award na festiwalu filmowym w Monako.

 

Projekcja odbędzie się w budynku Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3 w Szczecinie we wtorek  23 maja o godzinie 17:00.

WSTĘP WOLNY


Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Partnerzy: Uniwersytet Szczeciński, Biblioteka Międzywydziałowa Uniwersytetu Szczecińskiego; Studio Munka; Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych; Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna.

added:: 2017-05-18