Wieczory Filmowe z OFFicyną 2019

 

 

Wieczory Filmowe z OFFicyną
w maju Wielka Klasyka Kina Lata 80.

Środy godzina 18:00
Kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury
al. Wojska Polskiego 90 . Wstęp wolny.Od 8 maja 2019 r. kontynuujemy niesamowitą podróż po kanonach światowego kina wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. Maj przeniesie nas w lata 80-te XX wieku, a podczas cośrodowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne produkcje, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.

Środa 8.05.2019 r. godz. 18:00
Sci-Fi z rolą Harrisona Forda  na tropie androidów


Absolutny kamień milowy kina science-fiction, genialna ekranizacja bestsellerowej powieści Philipa K. Dicka inkrustowana hipnotyzującą muzyką Vangelisa. Rzecz ma miejsce w 2019 roku w iskrzącym się od neonów Los Angeles.


Środa 15.05.2019 r. godz. 18:00
Biografia  światowego wirtuoza  w reżyserii Miloša Formana

 

Arcydzieło Miloša Formana, które otrzymało 8 Oscarów. Trzymający w napięciu dramat kostiumowy o pojedynku dwóch kompozytorów – miernego Salieriego i wielkiego Mozarta.

 

Środa 22.05. 2019 r. godz. 18:00
Kultowa komedia Sci-Fi w reżyserii Juliusza Machulskiego

 

Kultowa polska komedia science-fiction w reżyserii Juliusza Machulskiego. Opowieść o świecie przyszłości całkowicie zdominowanym przez kobiety. To z tego filmu pochodzi słynna kwestia: „Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę”.Środa 29.05.2019 r. godz. 18:00
Intrygujący dramat w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego

Głośny dramat psychologiczny Krzysztofa Kieślowskiego z niezapomnianą rolą młodego Bogusława Lindy. Film opowiada o trzech wariantach życiorysu głównego bohatera.

 Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata  Frymus i Damian Romaniak.

Projekcje odbywają się w każdą środę o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Organizatory:
Stowarzyszenie OFFicyna
Szczeciński Inkubator Kultury

 

 

Wieczory Filmowe z OFFicyną
w kwietniu Wielka Klasyka Kina. Lata 60.

Każda środa, godzina 18:00
Kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury
al. Wojska Polskiego 90 . Wstęp wolny.Od 3 kwietnia 2019 r. rozpoczyna się niesamowita podróż po kanonach światowego kina wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. Kwiecień przeniesie nas w lata 60-te XX wieku, a podczas cośrodowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne produkcje, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.


 

Środa 3.04.2019 r. godz. 18:00

Środa 3.04.2019 r. godz. 18:00
Oficjalne rozpoczęcie Wieczorów Filmowych z OFFicyną
 
Pierwsze spotkanie filmowe uświetnią goście specjalni - Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek oraz Justyna Machnik i Leszek Herman. Odbędzie się również koncert z udziałem DJ MovieTomm oraz otwarcie wystawy plakatów filmowych. Projekcje Wieczorów Filmowych z OFFicyną rozpoczniemy od prawdziwej perełki kina.
 


Komedia romantyczna z Audrey Hepburn


Komedia romantyczna z wielką kreacją Audrey Hepburn, za którą otrzymała nominacje do Oscara w kategorii „najlepsza aktorka pierwszoplanowa”. Zarys fabuły tego ponadczasowego klasyka: początkujący pisarz Paul Varjak wprowadza się do eleganckiej nowojorskiej kamienicy. Jego sąsiadką jest śliczna Holly żyjąca na koszt bogatych adoratorów. Nie można przegapić!Środa 10.04.2019 r. godz. 18:00
Thriller reżyserii Alfreda Hitchcocka


Thriller znawcy gatunku Alfreda Hitchcocka z niezapomnianą kreacją Anthonego Perkinsa. Dziewczyna uciekająca ze skradzionymi pieniędzmi zatrzymuje się w pensjonacie prowadzonym przez młodego Normana Batesa. Każdy kinoman już wie o jaki film chodzi. Zapraszamy!

 


Środa 17.04. 2019 r. godz. 18:00
Dramat reżyserii Andrzeja Wajdy


Karkołomny skok do pociągu…Dramat Andrzeja Wajdy z kreacjami Beaty Tyszkiewicz, Elżbietą Czyżewską, Danielem Olbrychskim i Andrzejem Łapickim. Opis filmu: w czasie realizacji filmu nie zjawia się na planie aktor kreujący główną rolę. Karkołomny skok do pociągu wykonuje za niego reżyser.
 


Środa 24.04.2019 r. godz. 18:00
Komedia wojenna z Elżbietą Czyżewską


Komedia wojenna dziejąca się w Warszawie z udziałem Elżbiety Czyżewskiej i Zbigniewa Cybulskiego. Włoski żołnierz podczas podróży do domu zostaje pozbawiony broni. O kradzież podejrzewa świeżo poznaną członkinię ruchu oporu.
 


Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata  Frymus i Damian Romaniak.

Projekcje odbywają się w każdą środę o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Organizatory:
Stowarzyszenie OFFicyna
Szczeciński Inkubator Kultury