13.11.19 WFzO Jeden z najbardziej szalonych filmów Davida Lyncha

 

 

 

Wieczory Filmowe z OFFicyną
Listopad arcydzieł

Środy godzina 18:00

Kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury

al. Wojska Polskiego 90 . Wstęp wolny.


W każdą środę listopada 2019 r. zapraszamy na niesamowitą podróż z twórczością Miloša Formana, Davida Lyncha, Paula Verhoevena i Krzysztofa Kieślowskiego, wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. Podczas środowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne filmy, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny. 

Środa 13.11.2019 r. godz. 18:00

Jeden z najbardziej szalonych filmów Davida Lyncha

 

Jeden z najbardziej szalonych i wywrotowych filmów Davida Lyncha, który jest uznawany za manifest filmowego postmodernizmu. Amerykański reżyser stworzył krwawy i przewrotny melodramat z niezapomnianymi kreacjami Laury Dern i Nicolasa Cage'a. Do historii przeszła kurtka ze skóry węża, będąca symbolem indywidualności i wiary w wolność jednostki.

 

 

Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata Frymus i Damian Romaniak.

 

 

Projekcje odbywają się w środy o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach projektu „Pracownie Filmowe: Scenariusz na Życie” oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego ; Gminy Miasto Szczecin.

 

Organizatory:

Stowarzyszenie OFFicyna

Szczeciński Inkubator Kultury

 

dodane:: 2019-11-13