26.09.17 Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną

Z Kamerą przez Bałtyk
 
Zapraszamy na wrześniowe „Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną”, podczas których zaprezentujemy wyróżniające się podejmowaną tematyką i wielokrotnie nagradzane produkcje twórców z Łotwy, Szwecji, Estonii, Litwy i Danii.
 
Pokazy odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 19:00 w siedzibie Stowarzyszenie Kamera w Szczecinie. W programie filmy nagradzane m.in. na  Berlinale, Palm Springs International Film Festival oraz przez Szwedzki Instytut Filmowy. Wypłyń na morze europejskiego kina z OFFicyną!
 
Wstęp wolny.
 
Wtorek 26 września, godz. 19:00
 
 
 
 
 
„Bugs” / „Robaki”

reż. Andreas Johnsen, 73 min, document, Dania, 2016 r.

 
Insekty czy owady wielu odpychają, choć są uważane za pożywienie przyszłości. Dokument przedstawia niesamowitą podróż kucharzy po najdalszych zakątkach globu w poszukiwaniu... najsmaczniejszych robaków. Piękne, lecz czasem kontrowersyjne zdjęcia przybliżają proces pozyskiwania i przygotowania nietypowego pożywienia oraz zwraca uwagę na kierunki rozwoju ludzkości i idący za nimi wpływ na środowisko.

Film nagrodzony na Festival Cinemambiente w Torino, nominowany m.in. na Cleveland International Film Festival, Edinburgh International Film Festival, Tribeca Film Festival.
 
 
 
Dyskusję towarzyszącą projekcji filmu przeprowadzi dr Damian Romaniak - filmoznawca, literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych, animator kultury filmowej, krytyk filmowy, publicysta, wykładowca. Gospodarz cyklu „Kino Konesera” w szczecińskich multipleksach Helios. Współpracuje z Onet.Film oraz portalem Horror Online. Obecnie jest współgospodarzem DKF-u Konfrontacje w Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

Region Morza Bałtyckiego jest nie tylko zróżnicowany kulturowo, ale również bogaty w nietuzinkowe zjawiska filmowe, które we wrześniu przybliżymy w postaci projekcji filmów oraz rozmów na ich temat. Jak poradzi sobie z dramatem życiowym młoda Raya i jej rodzeństwo z Łotwy, a jak Jennifer ze Szwecji? Jak brzmią dźwięki litewskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, a co będziemy jeść w przyszłości? Przyjdź i przekonaj się sam. Projekcje połączone będą z dyskusjami na temat prezentowanych obrazów, moderowanymi przez dr. Damiana Romaniaka, krytyka filmowego i filmoznawcę oraz Małgorzatę Frymus, dziennikarza Radia Szczecin.

Projekcja odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Kamera, al. Papieża Jana Pawła II 17 (wejście od ulicy Mazurskiej), we wtorek 26 września o godzinie 19:00. Wstęp wolny. Szczegółowy program dostępny na: http://officyna.art.pl.

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Patronat medialny: TVP3 Szczecin

 

Partner: Stowarzyszenie Kamera

 

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna. 

 
 
dodane:: 2017-09-20