18.07.17 Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną

Norweskie wieczory w szczecińskim zamku

 

Norwegia kojarzy się z krainą spokoju okalaną dziewiczymi pasmami górskimi. Przekonaj się, że w filmach jest zupełnie inaczej. Poznaj norweskie kino przepełnione emocjami.

Zapraszamy na lipcowe „Wieczory Filmu Europejskiego z OFFicyną”, prezentujące najciekawsze i wielokrotnie nagradzane produkcje twórców z Norwegii. Pokazy odbędą się w każdy wtorek o godzinie 22:00 na Dziedzińcu Menniczym Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. W programie filmy nagradzane na  m.in.: Berlinale, Stockholm Film Festival i Sundance. Zanurz się w świecie norweskich emocji.

Projekcje połączone będą z dyskusjami na temat prezentowanych obrazów, moderowanymi przez Małgorzatę Frymus, dziennikarza Radia Szczecin i dr. Damiana Romaniaka, krytyka filmowego i filmoznawcę. Wstęp wolny.

 

Wtorek 18 lipca, godz. 22:00

 

 

„1001 grams” / „1001  Gramów”
reż. Bent Hamer, 93 min., dramat,  Norwegia/Niemcy/Francja, 2014 r.
 

Opowieść o młodej kobiecie, naukowcu, która pracuje w organizacji rządowej, mającej na celu utrzymanie niezwykłego przedmiotu - norweskiego prototypu kilograma. Gdy wyjeżdża z cennym ładunkiem na konferencję, podróż zmienia jej postrzeganie świata. Jak bardzo kilogram może zmienić ludzkie życie?
 
Film nagrodzony na Amanda – Międzynarodowym Norweskim Festiwalu Filmowym.

Dyskusję  poprowadzi Małgorzata Frymus - absolwentka łódzkiej PWSFTViT. Wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziennikarka i publicystka Radia Szczecin, autorka programów i reportaży telewizyjnych. Reżyserka i producentka filmowa, laureatka nagrody Angel Peace Award na festiwalu filmowym w Monako.

 

Projekcja odbędzie się na Dziedzińcu Menniczym  Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, ul. Korsarzy 34, we wtorek  18 lipca o godzinie 22:00.  Szczegółowy program dostępny na: http://officyna.art.pl.

WSTĘP WOLNY


Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Patronat medialny: TVP3 Szczecin

Partnerzy: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Organizator projektu: Stowarzyszenie OFFicyna.

dodane:: 2017-07-12