1D Cinema

Kino 1D to produkcje oferujące widzowi możliwość zapoznania się z prawdziwymi historiami autentycznych ludzi w ich jak najbardziej realnym otoczeniu.

Pokazuje ono kawałek świata, przedstawia nietuzinkowe opowieści, czasem poważne, często poruszające, momentami zabawne, ale zawsze inspirujące. Potrafi to robić nawet bez udziału aktorów, bez użycia scenografii, bez fikcji…

 

Kino 1D stanowi manifestację autentyczności, często ukrytej w prostocie formy, która jednak zabiera każdego widza w emocjonalną i intelektualną podróż o takiej głębi i intensywności, jakiej większość hollywoodzkich produkcji moze jedynie pozazdroscic. W tym jedynym D skumulowane sa najcenniejsze wartosci, które niesie ze soba dobre wspólczesne kino czerpiace z otaczajacej nas rzeczywistości. A Kino 1D to perły tego gatunku, starannie wybierane przez miedzynarodową grupę specjalistów, mające potencjał przemawiania do szerszej publiczności. Łączą bowiem wyjątkowo pasjonujące historie z całą gamą współczesnych środków wyrazu. Korzystają przy tym z uniwersalnego języka emocji, którego głebie potęguje świadomość, że pokazywane miejsca, wydarzenia i ludzie są jak najbardziej rzeczywiste.

Pokazy:

11.04.2014 – Piwnica Artystyczna Loft Art, pl. Żołnierza Polskiego 5

Kompilacja filmów videoartowych przygotowana przez Antoniego Karwoskiego – artystę z bogatym dorobkiem w dziedzinie nowych mediów i videoart.

22.04.2014 – kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90

Pokaz filmów konkursowych z zeszłorocznych edycji Europejskiego Festiwalu Filmów Dokumentalnych dokumentART (obecnie: Szczecin European Film Festival).

Więcej informacji na stronie: http://kino1d.pl/?page_id=12
 
Dofinansowano ze srodków Gminy Miasto Szczecin.
dodane:: 2014-04-12